Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top


Mis on käbikeha?
04/09/2013

Mis on käbikeha?

Käbikeha (ka käbinääre, epifüüs, pineaalkeha) on vaadeldud kui ühte tähtsamat närvisüsteemi osa. Seda on hoitud saladuses, aga mida rohkem inimesi seda uurib, taipavad nad, et see on oma olemuselt vaimne antenn, müstiline kolmas silm, millest muistsed pärimused on rääkinud. Paljude ajastute jaoks on kolmandat silma peetud viisiks, et saavutada kõrgemat teadlikkuse taset olles samal ajal oma füüsilises kehas.

Sellise ideega käbikehast, olles „hinge asukoht“ või „spirituaalne värav kõikidesse sfääridesse või dimensioonidesse“, on vaja mõista selle täielikku funktsiooni. Veel enne kui sa saad jõuda selle vaimse väravani, on vajalik alustada käbikeha mürkidest puhastamisega ja selle aktiveerimisega läbi erinevate meetodite nagu näiteks muudatused dieedis ja vaimsed harjutused – meditatsioon ja visualiseerimine.

Meditsiiniliselt kirjeldatakse käbinääret:

Väike sisesekretsiooninääre selgroogsete peaajus, mis toodab seratoniini derivaati melatoniini, hormoon mis mõjutab unerütmi ja hooajaliste talitluste moodustumist. Oma kujult meenutab see tillukest männikäbi (siit ka selle nimi), ja see asetseb aju keskpunkti lähedal, kahe ajupoolkera vahel, topitud vakku, mis asetseb nägemiskühmualuses piirkonnas.

 

Käbikeha asukoht:

Käbinääre on keskjoonel asuv struktuur, mis on männikäbi kujuline, ja seda on tihti näha selgelt röntgenkiirtega, sest see on sageli lubjastunud; lubjastumist, mis on seotud fluoriidi kuhjumisega on näidatud ka mitmetes uurimustes.

Männikäbi kujuga käbikeha on väga huvitav teema. Sümboolselt on paljud organisatsioonid, nii religioossed ka spirituaalsed on kasutanud käbikeha ikoonina.

Käbikeha koostis

Käbikeha sisaldab mitmeid asju, sealhulgas põhirakke (inglisk. Pinealocytes), paljudel selgroogsetel mitteimetajatel on tugev sarnasus silma valgustundlike rakkudega. Mõned evolutsioonibioloogid usuvad, et selgroogsete pineaalsed rakud jagavad ühist esivanemat võrkkesta rakkudega. Mõnedel selgroogsetel valguse kätte jäämine võib esile tõsta ensümaatiliste reaktsioonide ahela, seespool käbinääret, mis reguleerib ööpäevaseid rütme. Mõnedel varasematel selgroogsete koljudel on pineaalne auk (avaus). See on seoses modernsete „elavate fossiilide“ füsioloogiaga, silmul (kala) ja tuataral (Uus-Meremaa väikesaarte roomaja), ja mõnedel teistel selgroogsetel, kellel on parietaalne (seinataoline) organ või „kolmas silm“, kus mõni neist on valgustundlik. Kolmas silm esindab evolutsiooni varasemat lähenemist pilditajumiseni. Tuatra kolmanda silma ehitus on analoogne sarvkesta, silmaläätse ja silma võrkkestaga, kuigi eelmainitu sarnaneb pigem kaheksajalaga kui selgroogse silma võrkkestaga. Asümeetriline kogu koosneb „silmast“ vasakul ja pineaalsest lotist paremal.

Selline kujutlus kolmandast silmast on teaduslik fakt. Kolmanda silma eesmärk on olla võti, mis avab ukse metafüüsilisse tõlgendusse, millest muistsed tarkused on rääkinud.

Käbinäärme melatoniini tootmine

„Melatoniin on N-atsetüül-5-metoksü-trüptamiini, amninohappe trüptofaan derivaat, millel on ka teine funktsioon kesknärvisüsteemis. Melatoniini tootmine käbinäärme poolt on stimuleeritud pimeduse ja pärsitud valguse poolt. Valgustundlikud rakud silma võrkkestas tabavad valgust ja koheselt annavad märku SCN-le (supra-chiasmatic nuclei)  sisestades 24-tunnist rütmi looduses.“

Paljud metafüüsilise ala eksperdid räägivad spirituaalsete harjutuste lõpule viimisest pimedas, et ergutada oma käbikeha.

Käbinäärme kasv

Inimese käbinääre saavutab oma suuruse kuskil esimesel teisel eluaastal, püsides pärast seda, kuigi tema kaal kasvab järk-järgult puberteedieast edasi. Usutakse, et külluslik melatoniini tase lastel pärsib seksuaalset arengut, ja pineaalseid kasvajaid on seostatud varajase puberteediga. Kui saabub puberteet, siis melatoniini tootmine väheneb. Käbinäärme lubjastumine on tüüpiline täiskasvanute seas, ja seda on ka uuritud kaheaastaste laste seas. Lubjastumise määr varieerub laialt riigiti ja kaldub vanuse kasvades suurenema, hinnanguliselt esineb lubjastumist 17-aastaste ameeriklaste seas 40%.

Mis on siinkohal huvitav, miks käbinääre saavutab oma kasvu ühe-kahe aastaselt. Kas see on põhjustatud meie keskkonnast ja elustiilist? Kas meie laste käbikeha on meelega alla surutud? Lapsi on nähtud kui kõige vaimsemaid olevusi, kuna neil ei ole hirme ega täiskasvanute muresid, kui nad sünnivad. Nad sünnivad vabana ja tingimusteta armastusega. See on ühiskond, mis seab need hirmud ja olukorra meie lastele. Oleks huvitav teada, mis juhtuks, kui lapse käbinääre ei oleks mõjutatud selle keskkonna poolt ja võimaldatakse areneda, kasvada ja aktiveeruda.

Kolmas silm ja  Dimetüültrüptamiin (DMT) 

Käbinäärme puhastamine ja kolmanda silma aktiveerimine on oluline neile, kes soovivad arendada oma psüühilist võimekust ja mitmemõõtmelist taju. Oma käbinääret äratades, loob see võimaluse teadlikult astraalrännakut kogeda, avastada teisi dimensioone ja tuleviku ette näha.

Paljud usuvad, et võimalused, mida käbikeha pakub tuleb selle suutlikkusest ise naturaalselt toota DMT-d. See lubab olla isikul enamus ajast püsivas viirastuslikkus riigis, sisenedes nendesse erilistesse meeltesse.

DMT esineb Lõuna-Ameerika šamaanide taimetees, mida Ayahuasca’ks kutsutakse. Need šamaanid on seda jooki juba mitmeid põlvkondi kasutanud, et siseneda spirituaalsesse maailma. See on taimne ravim, mis kasvab Amazonase džunglis, mis toob põhjaliku füüsilist ja südame paranemist läbi selle puhastava toime ja annab individuaalse võimekuse tajuda teisi dimensioone. Piisava harjutamisega ja arenemisega, sinu käbinääre on suuteline seda spetsiaalset ainet tootma. Need, kes võtavad seda taimset ravimit, lähevad läbielamiste sügaviku perioodi, kus probleemid ja mured saavad teadlikuks, lubades neil ravida intuitsiooniga, mis tuleneb DMT teadlikkusest.

DMT on täiesti naturaalne aine, mida inimese keha toodab ja levitab, kui see on paranemise seisukorras. See on paljude jaoks uskumus, et inimesed  olid kavatsetud olema viirastuslikud olevused, võimelised sisenema informatsiooni, mis on teises dimensioonis, lubades sellel juhtida neid läbi kosmilise reisi, mida me kõik eluks kutsume. See lubab meil ületada oma ego ja aru saada, et me oleme üks teadvus, andes meile võimaluse kiiresti ravida meie kannatusi ja konflikte ja puhastada meie karmat.

Mis on lubjastumine ja mis seda põhjustab?

Lubjastumine on kaltsiumfosfaadi kristallide suurenemine mitmetes kehaosades. See on loomulik protsess, mis on põhjustatud peamiselt nanobakteritest. Nanobakterid on tillukesed mikroorganismid, mis moodustavad kaltsiumfosfaadist kestad enda ümber, et oluliselt kaitsta ennast sinu immuunsussüsteemi vastu. Need on need kestad, mis kuhjuvad meie käbikehas ja lõpuks lupjavad selle. Veelgi enam, paljud uurijad leiavad, et see võib olla paljude haiguste põhjus, liigesepõletikust kuni ajurabanduseni, vähist kuni seljavaluni.

Kahjuks paljude inimeste käbikeha on raskelt lubjastunud. See on nii lubjastunud, et skaneerides on näha kaltsiumikamakat, mis pimestab oluliselt meie kolmandat silma.

Hirmutavate läänedieetide ja toidusüsteemide tõttu, on paljud inimesed üha rohkem kaitsetud nende organismide eest, ja mitte ainult seda, on lupjunud ka teises mõttes.

 – Henri Parkja

Kui Sulle artikkel meeldis siis ütle Aitäh seda jagades